امروز: July 13, 2024

آثار عملیات طوفان الاقصی بر اقتصاد ایران

سیاسی تاریخ انتشار: ۰۲/۰۷/۱۹ بدون نظر   24 بازدید

اندازه فونت    
آثار عملیات طوفان الاقصی بر اقتصاد ایران

آثار عملیات طوفان الاقصی بر اقتصاد ایران

مهدی طغیانی نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملیات طوفان الاقصی گفت: مسئله ای که در اتفاقات اخیر نادیده گرفته شد این بود که حدود 2 میلیون نفر جمعیت 16 سال است که در محاصره کامل هستند و حداقلیات یک زندگی معمولی از آنها سلب شده است. بنابراین اقدام اخیر گروه های مقاومت فلسطینی پاسخی مشروع به سالها تجاوز صهیونیستها بود.
وی افزود: عملیات طوفان الاقصی یک نطقه عطفی در تحولات فلسطین و غرب آسیا خواهد بود و هیمنه نظامی، اطلاعاتی و امنیتی اسرائیل که موجب هراس بسیاری از کشورهای منطقه بود به قبل از این عملیات باز نخواهد گشت.

نماینده اصفهان در مجلس گفت: این عملیات ثابت کرد که دوران شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی به سر آمده و اضمحلال این رژیم جعلی کاملا دست یافتنی است. ضمن اینکه یکی از آثار اقدام گروه های مقاومت فلسطینی، پایان یافتن محاصره نوار غزه خواهد بود. علاوه بر این بخش قابل توجهی از ساکنان سرزمین های اشغالی به واسطه وضعیت شکننده امنیتی، نسبت به ادامه حضور خود در اسرائیل تردید خواهند کرد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس درباره شوک ناشی از عملیات حماس به برخی بازارهای اقتصادی در کشور خاطرنشان کرد: ما در برخی از مقاطع حساس مشابه همچون ترور حاج قاسم یا هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد نیز سابقه بروز چنین شوک هایی را داشتیم که عمدتاً نوسانات روانی ناشی از تغییرات در انتظارات اقتصادی است و ارتباطی با عوامل بنیادین ندارد و به نظر می رسد کاملا قابل بازگشت باشد.

طغیانی در عین حال تاکید کرد: برخلاف برخی دیدگاه ها که معتقدند رویدادها اخیر حلقه تحریم ها علیه ایران را تنگتر خواهد کرد، تحلیل من از آثار اقتصادی اتفاقات اخیر این است که پروسه رفع تحریم های اقتصادی برای ایران را هموارتر خواهد کرد.

آثار عملیات طوفان الاقصی بر اقتصاد ایران

وی افزود: علت این تحلیل هم آن است که رژیم صهیونیستی، آمریکا و کشورهای هم پیمان آنها همواره در تصمیم گیری های خود واقعیت ها را می بینند. واقعیت این است که قدرت ایران و محور مقاومت در منطقه قابل کتمان نیست و این قدرت با تحریم اقتصادی قابل تضعیف نیست.

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه