امروز: May 27, 2024

افشای پشت پرده ارگان‌های نظامی آمریکا

سیاسی تاریخ انتشار: ۰۲/۰۷/۲۴ بدون نظر   21 بازدید

اندازه فونت    
افشای پشت پرده ارگان‌های نظامی آمریکا

افشای پشت پرده ارگان‌های نظامی آمریکا پس از عملیات طوفان الاقصی توسط حماس علیه صهیونیست‌ها،بسیاری از مقامات آمریکایی از جمله لوید آستین وزیر دفاع این کشور اعلام کردند که تمام قد از ارتش رژیم اشغالگر قدس حمایت خواهند کرد.

پیرو این موضوع، ژنرال دانیل هوکنسون فرمانده گارد ملی آمریکا نیز ضمن محکوم کردن حماس، اعلام کرد که گارد ملی قویّاً در کنار صهیونیست‌ها خواهد بود و آن‌ها را در مقابله با حماس در این زمان سخت پشتیبانی خواهد کرد. این موضع‌گیری مربوط به ۹ اکتبر (۱۷ مهر) است.

اگرچه گارد ملی آمریکا بیشتر ماموریت‌های داخلی دارد، امّا این گروه اعلام کرد که حاضر به پشتیبانی در صحنه از صهیونیست‌هاست.

فرمانده گارد ملی آمریکا

امّا یک گروه سایبری وابسته به جبهه مقاومت به مکاتبه بسیار مهمی میان هوکنسون فرمانده گارد ملی با یکی از فرماندهان ارشد این سازمان، دست یافته است که واقعیت مهمی از داخل ارگان‌های نظامی آمریکا افشا می‌کند.

این مکاتبه از یکی از سیستم‌های ارسال پیام داخلی گارد ملی به دست آمده است.

در مکاتبه‌ای اداری میان فرمانده گارد ملی آمریکا با یکی از فرماندهان ارشد این گارد به تاریخ ۱۳ اکتبر (۲۱ مهر)، وی خطاب به او می‌نویسد که "یهودی‌ستیزی میان سربازان {آمریکائی} رو به افزایش است و {بسیاری از آنها} آشکارا اعلام می‌کنند که علیه اسرائیل هستند و تمایلی ندارند جانشان را فدای آن‌ها {صهیونیست‌ها} کنند".

در مکاتبه‌ای اداری میان فرمانده گارد ملی آمریکا با یکی از فرماندهان ارشد این گارد

در این نامه آمده است که با حرف‌های ترامپ علیه نتانیاهو {در چهارشنبه قبل}، این مشکل بدتر خواهد شد و ما باید راهبردی برای مواجهه با این مسئله و بسیج کردن سربازان در حمایت از اسرائیل علیه حماس پیدا کنیم.

هوکنسون همچنین می‌گوید که "وقتی بعد از گذشت مدت کوتاهی از حمله {حماس} با اُری {منظور، اری گوردین، فرمانده جبهه شمال رژیم صهیونیستی است} صحبت کردم، وی نگرانی خود مربوط به جمهوری‌خواهان در کنگره را بیان کرد که آیا آنها مانع حمایت کامل آمریکا {از اسرائیل} خواهند شد. من تلاش کردم تا حدی نگرانی آنها را کاهش دهم اما او اشتباه نمی‌کند".

فرمانده گارد ملی همچنین می‌گوید که "سنتکام به من گفت حفظ تأئیدیه توبرویل (Tuberville) {سناتور کنگره که احکام فرماندهان آمریکا را در حال حاضر تائید نمی‌کند}، تاثیر بزرگی در عملیات‌ها دارد. سنتکام نیروی محدودی دارد و انتظار یک جنگ داغ در منطقه را نداشت. این موضوع، به همراه این واقعیت که الان فرمانده تأئیدشده‌ای برای سنتکام نداریم، به این معنی است که در صورت تبدیل این جنگ به یک نبرد چند جبهه‌ای با ورود حزب‌الله لبنان، سنتکام قادر به حمایت از اسرائیل نخواهد بود. صادقانه اینکه، اگر حزب‌الله یا بازیگران دیگری وارد جنگ شود اسرائیل هم نمی‌تواند از خود دفاع کند".

فرمانده گارد ملی پیرو این نامه اعلام کرده است که جلسه‌ای درباره همین مسئله دوشنبه هفته جاری برگزار خواهد شد.

موضوع موضع منفی تعداد قابل توجهی از سربازان آمریکایی به صهیونیست‌ها – که روایت رسمی آمریکا از آن به یهودی‌ستیزی تعبیر می‌کند- ماجرای سابقه‌داری است و خرداد امسال کاخ سفید به پنتاگون دستور داد که درباره شیوع این پدیده تحقیق و اقدامات لازم را علیه آن اعمال کند.

پی‌بی‌اس

پی‌بی‌اس نیز چند ماه پیشتر از آن، در گزارش مفصلی به تشریح ابعاد موج یهودی‌ستیزی (Anti Semitism) در آمریکا پرداخته بود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه