امروز: December 6, 2023

صحنه فرار صهیونیست‌ها از غزه به زودی در کل فلسطین تکرار می‌شود

سیاسی تاریخ انتشار: ۰۲/۰۴/۱۴ بدون نظر   16 بازدید

اندازه فونت    
صحنه فرار صهیونیست‌ها از غزه به زودی در کل فلسطین تکرار می‌شود

صحنه فرار صهیونیست‌ها از غزه به زودی در کل فلسطین تکرار می‌شود

نظامیان رژیم اشغالگر که از چند روز قبل تجاوزات خود در منطقه جنین را تشدید کرده بودند، زیر آتش گلوله‌های رزمندگان مقاومت طاقت نیاورده و مجبور به عقب‌نشینی شدند. در جریان درگیری شدید بین فلسطینیان و نظامیان صهیونیست در جنین گردان‌های القدس-تیپ جنین ضربات مرگباری به اشغالگران وارد کردند.

گردان‌های عزالدین القسام (شاخه نظامی حماس) نیز از وارد کردن خسارات جدی به صهیونیست‌ها در جریان درگیری با نظامیان این رژیم خبر دادند. سایر گروه‌های مقاومت فلسطین از جمله گردان‌های شهداء الاقصی نیز از آغاز فعالیت‌های علنی خود برای مقابله با صهیونیست‌ها در جنین و حمایت از اهالی این منطقه خبر دادند که در پی این اتفاقات، نظامیان صهیونیست مجبور به عقب‌نشینی شدند.

در همین زمینه «عبدالباری عطوان» سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای رای‌الیوم و تحلیلگر برجسته فلسطینی در مقاله‌ای نوشت، «تسخی هنگبی» مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی زمانی که ارتش این رژیم را برای پایان دادن به عملیات نظامی در جنین آماده کرده و در عین حال می‌گوید که به تحقق همه اهداف تعیین شده خود نزدیک شده است، درواقع از فجیع‌ترین اشکال دروغ و فریب استفاده می‌کند. او دروغ می‌گوید؛ زیرا هدف مهم و اصلی یعنی حذف مقاومت در اردوگاه جنین محقق نشده است و تا زمانی که اشغالگری ادامه داشته باشد، ملت مقاوم فلسطین در برابر این رژیم اشغالگر می‌ایستند و آماده فداکاری با جان و خون خود هستند.

عطوان افزود، از روز اولِ تجاوز اشغالگران به جنین و اردوگاه آن چنین اظهاراتی را از سران صهیونیست شنیده‌ایم و هربار مقاومت با قدرت و تجربه و صلابت خود در برابر دشمن ایستاد. رزمندگان فلسطینی در برابر بیش از 150 تانک و خودرو زرهی ایستادند و چهار فروند پهپاد دشمن را سرنگون کردند و در این راه ده شهید و بیش از 100 زخمی تقدیم کردند. اما خسارت‌های ارتش متجاوز رژیم اشغالگر که تحت حمایت پهپادها و هواپیماهای جنگی بود، ده‌ها برابر است و ما اینجا درباره آمار کشته‌ها و زخمی‌های رژیم صهیونیستی که همواره سانسور نظامی شدیدی را بر رسانه‌های خود اعمال می‌کند صحبت نمی‌کنیم؛ بلکه درباره ضربه روحی و روانی و تاثیر زیاد آن بر شهرک‌نشینان و مقامات صهیونیست حرف می‌زنیم که تصور می‌کردند مردم فلسطین تسلیم شده و پرچم‌های سفید را برافراشته‌اند.

صحنه فرار صهیونیست‌ها از غزه به زودی در کل فلسطین تکرار می‌شود

صحنه فرار صهیونیست‌ها از غزه به زودی در کل فلسطین تکرار می‌شود

در ادامه این یادداشت آمده است، اردوگاه جنین اکنون در معرض تجاوزات رژیم صهیونیستی قرار دارد که هدف آن پاکسازی نژادی فلسطینی‌ها در این منطقه است و صهیونیست‌ها می‌خواهند هزاران نفر را در آنجا مجبور به تخلیه منازل خود کنند و بولدوزرها می‌آیند تا را راه را برای ورود تانک‌ها و خودروهای زرهی باز کنند. این اقدام صهیونیست‌ها مشابه کاری است که «آریل شارون» وزیر جنگ و نخست‌وزیر وقت رژیم اشغالگر در سال 1967 در نوار غزه انجام داد و تنش‌ها با مقاومت بالا گرفت.

عبدالباری عطوان تصریح کرد، در سال 2005 مقاومت فلسطین، شارون و نیروهای نظامی وی را شکست داد و مجبور به عقب‌نشینی از نوار غزه کرد و 17 شهرک رژیم صهیونیستی را در این منطقه برچید و شهرک‌نشینان صهیونیست مجبور شدند در تاریکی شب فرار کنند. این صحنه به زودی نه فقط در جنین یا کرانه باختری بلکه در کل اراضی عربی فلسطین تکرار خواهد شد. انتفاضه مسلحانه‌ای که رزمندگان فلسطینی آغاز کرده‌اند تنها محدود به اردوگاه جنین که پایتخت مقاومت و کرامت و شرافت است، نمی‌باشد؛ بلکه همه شهرها و روستاهای کرانه باختری شاهد این انتفاضه هستند.

وی ادامه داد، انتفاضه مسلحانه‌ای که جوانان فلسطینی آغاز کرده‌اند، با تجاوزات رژیم اشغالگر به اینجا و آنجا و خودروهای زرهی و بالگردها و پهپادهای این رژیم نابود نخواهد شد. این یک انقلاب مستمر علیه رژیم اشغالگر و نژادپرست و فاشیست صهیونیستی است و تا زمانی که این رژیم را از ریشه نابود نکند، متوقف نخواهد شد. عملیات‌های ضد صهیونیستی که روز سه‌شنبه توسط قهرمانان گردان‌های القسام در قلب تل‌آویو انجام شد و با زخمی شدن10 شهرک‌نشین صهیونیست که حال اغلب آنها وخیم است، همراه بود، انتقام سریع و واکنش اولیه به جنایات ارتش اسرائیل در جنین است.

بر اساس این مقاله، قطعا عملیات‌های رزمندگان القسام در تل‌آویو شروع کار است و جنبش حماس سریعا اعلام کرد که عاملان عملیات‌های ضد صهیونیستی در تل‌آویو از اعضای این جنبش هستند. حماس در سال 1995 در انتقام خون شهید «یحیی عیاش» 4 عملیات استشهادی موثر در تل‌آویو و خضیره انجام داد، بنابراین انتقامی که این جنبش در واکنش به جنایات اشغالگران در جنین از رژیم صهیونیستی می‌گیرد، چگونه خواهد بود؟

در ادامه یادداشت عطوان آمده است، ما از موضع نفرت‌انگیز و وحشیانه آمریکا در حمایت از کشتار و جنایات ارتش اسرائیل در اردوگاه جنین تعجب نکردیم و مواضع ایالات متحده را می‌شناسیم. آمریکا در شرایطی چنین مواضعی را صادر می‌کند که ادعای رهبری جهان را در زمینه آزادی دارد و خود را به عنوان بزرگترین مدافع صلح و حقوق بشر معرفی می‌کند. اما آنچه که بیشتر از همه موجب تعجب ما شد، واکنش تشکیلات خودگردان فلسطین در رام‌الله به این تجاوز و جنایات شنیع اشغالگران بود.

عبدالباری عطوان نوشت، ما در اینجا با بیانیه رسمی صادر شده توسط دولت ایالات متحده شروع می‌کنیم که در آن آمده است:«ما به حق اسرائیل برای دفاع از خود احترام می‌گذاریم اما باید از کشتار غیرنظامیان اجتناب شود». آمریکا در این بیانیه دقیقا از کدام حق و دفاع از خود صحبت می‌کند؟ اسرائیل در برابر کدام متجاوز باید از خود دفاع کند؟ آیا رزمندگان اردوگاه جنین بودند که تانک‌ها و خودروهای زرهی و هلیکوپترها و پهپادها و بولدوزرهای خود را به تل‌آویو فرستادند و به شهرک‌نشینان صهیونیست حمله کردند و کودکان آنها را به وحشت انداختند و خانه‌ها را ویران کردند؟ ما این سوالات را از رهبرانی می‌پرسیم که مدعی دموکراسی و احترام به ارزش‌ها و عدالت و حقوق بشر هستند.

این تحلیلگر عرب‌زبان تاکید کرد، بعد از آن می‌خواهیم به تشکیلات خودگردان فلسطین اشاره کنیم که ادعا می‌کند تنها نماینده قانونی ملت فلسطین و مسئول محافظت از آنها و برپایی دولت مستقل فلسطینی است. سخنگوی تشکیلات خودگردان در واکنش به تجاوزات صهیونیست‌ها به جنین گفت که این تشکیلات تصمیم گرفته تا به توافقاتی که در العقبه و شرم‌الشیخ با اسرائیل منعقد کرده بود عمل نکند. این موضعی بزرگ است که دل ملت و مقاومت فلسطین را گرم می‌کند و موید آن است که آزادی بسیار نزدیک است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه