مبل تختخوابشو بخرم یا نه؟


شاید برای خیلی از ما مبل تختخوابشو فقط برای خانه های خیلی کوچک و یا اتاق میهمان مناسب باشد. البته که این فکر اشتباه نیست ولی می توان به راحتی به خرید مبل تختخواب شو برای استفاده بهتر از هر فضای دیگری حتی در خانه های بزرگ هم فکر کرد.

امروزه همانطور که تنوع در طرح، جنس و ابعاد مبلمان بسیار بالاست، تنوع بالا در مبل تختخوابشو نیز به چشم می خورد. همچنین این مبل ها با مکانیزم های متفاوتی در بازار هستند که هر کدام خوبی ها و البته محدودیت هایی دارند و بسته به میزان استفاده (باز و بسته شدن) می توان از میان آن ها انتخاب کرد.

انواع مبل تختخوابشو را می توان از نظر فرم به سه دسته تقسیم کرد:

 • مبل تختخواب شو تک نفره
 • مبل تختخواب شو دو نفره
 • مبل تختخواب شو ال

هیچ قانون کلی ای وجود ندارد ولی عموما مبل تختخوابشو یکنفره را برای اتاق خواب های کوچک و نوجوانان یا سالمندان تهیه می کنند. مبل تختخوابشو دو نفره را بای اتاق میهمان و مبل تختخوابشو ال را برای اتاق نشیمن سوئیت های کوچک که حتی بتوان در یک فضا همزمان اتاق نشیمن و اتاق خواب را ترکیب کرد.

سوال بعد اینکه:

برای انتخاب مبل تختخوابشو به چه نکاتی باید توجه کرد؟

پاسخ این پرسش مهم به صورت خلاصه در ادامه خواهد آمد ولی توجه داشته باشید که حتی نادیده گرفتن یک مورد از میان موارد زیر ممکن است باعث شود از انتخاب و خرید نهایی راضی نباشید:

 • ابعاد مبل (پیش از باز شدن)
 • ابعاد تخت (پس از باز شدن کامل)
 • ابعاد فضا
 • مکانیزم مبل تختخوابشو (نحوه باز شدن)

خیلی از اوقات ما مبل تختخوابشو را فقط با توجه به راحتی و زیبایی آن انتخاب می کنیم و البته اینکه با ابعاد فضای خالی اتاق مطابقت دارد. ولی باید حتما به خاطر داشته باشیم که هدف از خرید مبل تختخواب شو یک استفاده دو منظوره است. پس نمی توانیم فقط به حالت مبل آن اکتفا کنیم. آیا علاوه بر اینکه مبل راحت، اندازه و زیبایی است، تخت مناسب و راحتی هم هست؟

مبل تختخوابشو در حالت باز(تختخواب) نیز نیازمند فضای کافی در طراف خود است تا فرد بتواند به راحتی در فضا تردد داشته باشد و حتی وسایل جانبی دیگر مانند میز یا چراغ و … هم بتوانند در اطراف آن جانمایی شوند. پس بهتر است ابعاد فضا را در حالتی که مبل باز شده هم مورد بررسی قرار دهیم.

در مورد مکانیزم باز و بسته شدن، علاوه بر اینکه این موضوع در مقاومت و کیفیت محصول اهمیت دارد در میزان راحتی شما در هنگام باز و بسته کردن تخت هم بسیار مهم است. اینکه یک فرد میانسال بخواهد مبل را از حالت نشیمن به تختخواب تبدیل کند، نیرو و زحمت متفاوتی دارد تا یک فرد جوان و پر توان. میزان فشار و وزنی که موقع تغییر حالت مبل اعمال می شود کاملا بستگی به مکانیزم مبل تختخوابشو و البته توان استفاده کننده از آن دارد.

فضاهای مناسب برای مبل تختخوابشو

مبل تختخواب شو را می توان در فضاهای مختلفی قرار داد و البته همچنان باید برای جانمایی آن به هر دو حالت باز و بسته آن فکر کرده باشیم. عمده فضاهایی که می توانیم از مبل تختخوابشو استفاده کنیم عبارتند از:

 • اتاق نشیمن
 • اتاق نوزاد/کودک
 • اتاق میهمان
 • اتاق کار

یکی از راه های بررسی مدل های مختلف مبل تختخوابشو مراجعه به فروشگاه های آنلاین، از جمله فروشگاه دکوراسیون داخلی سه کنج است تا بتوان در کمترین زمان، بیشترین مدل ها را دید. همچنین اپلیکیشن هایی که با استفاده از واقعیت افزوده امکان دیدن مجازی محصول در فضای واقعی را می دهند هم به ما در خرید مطمئن تر و راحت تر کمک زیادی می کنند.

تبلیغات متنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 13 =