امروز: December 6, 2023

نزدیک به دو سوم بیمارستان‌های غزه از کار افتاده‌اند

سیاسی تاریخ انتشار: ۰۲/۰۸/۰۲ بدون نظر   6 بازدید

اندازه فونت    
نزدیک به دو سوم بیمارستان‌های غزه از کار افتاده‌اند

نزدیک به دو سوم بیمارستان‌های غزه از کار افتاده‌اند

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید از میان ۷۲ مرکز درمانی که در سراسر نوار غزه فعال بوده ۴۶ مرکز از کار افتاده‌اند.

طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، در میان این ۷۲ مرکز درمانی ۳۵ بیمارستان وجود داشته که ۱۲ عدد از آنها مجبور به قطع فعالیت شده‌اند.

مقام‌های نظام سلامت فلسطین گفته‌اند نبود برق و سوخت برای ژنراتورهای برق در نتیجه محاصره کامل غزه و همچنین خسارت‌های ناشی از حملات هوایی باعث تعطیلی بسیاری از این مراکز درمانی شده است.

وزارت بهداشت غزه روز سه‌شنبه گفت که حملات جنگنده‌های اسرائیلی در نوار غزه باعث شهادت بیش از ۷۰۰ نفر در روز گذشته شده‌‌اند.

یاهونیوز نوشته جمعیت ۲.۳ میلیون نفری غزه از زمانی که اسرائیل علیه این منطقه محاصره کامل اعلام کرده به غذا، آب و دارو به شدت محتاج هستند.

روز دوشنبه یک کاروان کوچک از کمک‌های انسانی وارد غزه شد اما این محموله تنها حاوی بخشی از نیازهایی بود که گروه‌های حقوق بشری گفته‌اند برای مردم غزه ضروری هستند.

نزدیک به دو سوم بیمارستان‌های غزه از کار افتاده‌اند

سازمان جهانی بهداشت در بیانیه‌ی گفت: «سازمان جهانی بهداشت به دلیل عدم وجود ضمانت‌های امنیتی قادر به توزیع سوخت و تجهیزات ضروری سلامت و حیاتی در میان بیمارستان‌های بزرگ در شمال غزه نیست.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «سازمان جهانی بهداشت خواستار اعلام آتش‌بس انسانی فوری است تا تجهیزات و سوخت بتواند به صورت ایمن در سراسر نوار غزه توزیع شود.»

مطابق اعلام این نهاد سازمان ملل، از جمله بیمارستان‌هایی که نیازمند ارسال تجهیزات و سوخت است بیمارستان الشفا است که ۱.۵ برابر ظرفیت تخت‌های بیمارستانی خود بیمار دارد.»

شب گذشته بیمارستان اندونزیایی در غزه به دلیل نبود سوخت مجبور به تعطیلی شد و الان با ظرفیت محدود کار می‌کند. بیمارستان دوستی ترکیه که تنها بیمارستان تشخیص سرطان در غزه است نیز به دلیل نبود سوخت بخشی از کارکر خود را از دست داده و جان ۲۰۰۰ بیمار سرطانی را در معرض خطر قرار داده است.

علاوه بر بیمارستان‌هایی که به دلیل خسارت مجبور به تعطیل شده‌اند حدود ۶ بیمارستان هم به دلیل نبود سوخت کارآیی ندارند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه