چگونه کسب و کار سنتی خود را آنلاین کنیم؟ (100% عملی)

در عصری زندگی می‌کنیم که نمی‌توان از انقلاب دیجیتالی فاصله گرفت. مدیریت کسب‏ و کار جدید تقریبا بدون حضور کامپیوتر و ارتباط اینترنتی غیرممکن است و اکثر افراد از طریق دستگاه‌های مختلف به‌طور شبانه‌روزی از اینترنت استفاده می‏کنند.

همه ی افراد بررسی های قبل خرید و حتی بخش عمده ای از خریدهای خود را بصورت اینترنتی انجام میدهند. امروز حتی اگر یک سوپر مارکت ساده سنتی هم داشته باشید برای موفقیت بهتر و جانماندن از دنیای دیجیتال، مجبورید در پلتفرمه ای سوپر مارکت آنلاین فعالیت خود را ادامه دهید.

C:\Users\R\Desktop\digiro-3450-600x600.jpg

در شرایط همه گیری کرونا که همه ی کشورهای جهان در حال مقابله با آن هستند و بسیاری از مشاغل در رکود شدید به سر می‌برند، تنها کسب و کارهایی مانند قبل در حال فروش و فعالیت هستند، که تجارت خود را اینترتنی کرده‌اند و از طریق سوپر اپلیکیشن ها، سایت ها، فروشگاه های اینترنتی و همکاری در فروش آنلاین و… کارشان را پیش میبرند.

دغدغه های راه اندازی کسب و کار اینترنتی چیست؟ (راهکارهای کاربردی)

 • اصلا جذابیت فروش اینترنتی چیست و چه مزایایی داره؟
 • ساخت کسب و کار اینترنتی سخت و پردردسره و به زحمتش نمی ارزه!
 • من از هاست و دامنه سردر نمیارم، میترسم مثل دفه قبل سرم کلاه بره؟
 • سردرگم هستم و نمیدانم دیجیتال مارکتینگ چیه و از کجا باید شروع کرد؟
 • من کدنویسی بلدنیستم پس نمیتونم سایت بسازم!
 • اصلا گیرم فروشگاه ساختم، چطوری مشتری جذب کنم؟
 • راه اتصال به درگاه پرداخت و ارسال پستی چیست؟
 • اینستاگرام رایگانه و همونجا میفروشم !
 • چطوری سایتی که ساخت شده رو سئو کنم؟
 • چطوری تو صفحه اول گوگل تبلیغات کنم؟

شما در شروع هر مسیر جدیدی با ابهمات فراوانی مواجه هستید، این طبیعی است، اما بقول یکی از بزرگان همینقدر که تو مسیر حرکت یک چراغ روشن جلومون باشه میتونیم با احتیاط مسیر تاریک و جاده رو طی کنیم، تا به مقصدمون برسیم.

راه اندازی کسب و کار اینترتنی اصلا کار ساده ای نیست، برخلاف همه ی شواف هایی که دیده اید و شنیده اید باید گفت که اتفاقا یکی از سخت ترین و پرچالش ترین مسیرها، مسیر راه اندازی کسب و کار اینترنتی درآمدزا و پایدار است.

اصلا کدام شغل را میتوانید پیدا کنیم که ساده و بدون دردسر باشد، از همین بورس شروع میکنیم طی چند ماه گذشته همه بر طبل سوددهی بورس کوبیدند و سعی کردند القا کنند بورس ساده ترین روش پولسازی است.

همه دیدیم که کم کم بورس هم شرایط واقعی خودش را نشان داد، البته برای کسی که بلد راه است و با آموزش جلو میرود و سختی هایش بالا و پایین هایش را تحمل میکند، مثل هر کار دیگر، قطعا روز های خوشش را خواهد دید.

کسب و کار اینترنتی هم همین است، اگه روی یک حوزه خاصی که مورد نیاز عموم یا بخش خوبی از مردم هست تمرکز کنید و یک محصول یا خدمت را خوب و ساده ارائه کنید و تبلیغات را فراموش نکنید، موفقیت شما قطعیست.

C:\Users\R\Desktop\مدیر-عامل-آمازون.jpg

کسب و کار اینترنتی را از کجا شروع کنیم؟ قدم های اول در مسیر فعالیت

قدم صفر ساخت کسب و کار اینترنتی ساخت سایت است، اگر سایت داشته باشید براحتی میتوانید محصولات خود را در آن قرار داده و با جذب ترافیک از موتورهای جستجو محصولات خود را بفروشید.

اینجا از ساخت صفحه در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و … صحبتی نمیکنیم. اینستاگرام برای کارهای ساده و معمولی خوب است اما شما باید پایه کسب و کار خود را روی وب سایت قرار دهید. اینستاگرام مثل یک زمین اجاره ای است و ممکن است فیلتر شود یا از سمت خود اینستاگرام تحریم شویم.

اینستاگرام فضای بسیار خوبی دارد اما باید در کنار راه اندازی سایت اجرا شود و صدالبته در اولیت دوم شما قرار بگیرد، پتانسیل سایت بسیار بیشتر از صفحه اینستاگرام است.

ساده ترین راه ساخت سایت و پیاده سازی فروشگاه اینترنتی چیست؟

برای ساخت فروشگاه آنلاین یا طراحی سایت، نیازی نیست کدنویسی یاد بگیرید یا به یک شرکت طراحی سایت با تعرفه های طراحی سایت گزاف، مراجعه کنید. شما باپتلفرم های سایت ساز و فروشگاه ساز، میتوانید ظرف چند دقیقه و صرف چند ساعت محتوادهی، یک سایت یا یک فروشگاه حرفه ای بسازید.

از چه سیستمی برای ساخت سایت استفاده کنم؟ وردپرس یا سخت ترین گزینه ها؟

با سرویس های سایت ساز و فروشگاه ساز، میتوانید سایت خود را بدون دانش فنی ساخته و به صورت آماده از آنها تحویل بگیرید. بعضی از آنها هم سیستم مدیریت محتوای خودشان را ساخته اند که البته محدودیت های زیادی، دارد.

در این بین سایت سازهایی هستند که از وردپرس به عنوان هسته سایت های خود استفاده میکنند که بزرگترین و با قدمت ترین آنها سایت ساز سی فایو است.

با سایت ساز سی فایو، بیشتر از 95 هزار وب سایت ساخته شده، سایت ساز SEE5 مشتریان بزرگی در کشور و دنیا دارد، یک مزیت بزرگ این سایت ساز علاوه بر امکانات و قدرت وردپرس، پشتیبانی یک ساله هاست، قالب و سایت است که خیال شمارا از هر بابت راحت میکند.

سایت ساز های کدنویسی شده، یک تهدید جدی دارند. اگر با یکی از این شرکت ها به مشکل بر خوردید، امکان انتقال فروشگاه تان به شرکت دیگری را ندارید!

از آن بدتر زمانی است که شما میخواهید یک امکان خاص به سایت خود اضافه کنید، تا زمانی که این دسته سایت سازها نخواهند، نمیتوانید آن را به سایتتان اضافه کنید ولی در سایت ساز وردپرسی سی فایو شما هر امکانی که وردپرس داشته باشد را میتوانید به سایت اضافه کنید.

C:\Users\Espad\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\post-layot6-2.jpg

مزایای ساخت فروشگاه آنلاین، رسیدن به معدن طلا در کسب و کار و تجارت

 • در تمام نقاط ایران و دنیا میتوانید مشتری داشته باشید
 • اولیت اول عمده ی مردم جستجو و خرید از فروشگاه های آنلاین است
 • فروشگاه اینترنتی ۲۴ ساعته باز است و میتوانید کسب درآمد کند
 • اتومات بودن خیلی از فرآیندهای در فروشگاه اینترنتی

میزان درآمد فروشگاه آنلاین چقدر است؟ مسیرهای رسیدن به درآمد هنگفت

از یک فروشگاه اینترنتی، 0 تا میلیاردها تومان میتوانید، درآمد ماهانه داشته باشید. همه چیز بستگی به میزان برنامه ریزی، کسب مهارت، مشاوره از افراد خبره و از همه مهمتر وقتی که روی کار میگذارید، دارد.

اما نمونه ها موفق زیادی را میتوانید پیدا کنید که در کنار کسب و کار فیزیکی خود یک فروشگاه اینترنتی یا پرتال فروش آنلاین راه اندازی کردند و چندین برابر مغازه از وب سایت و پیج اینستاگرام یا پرتال های فروش خود کسب درآمد میکنند.

خبر خوب این است که اگر در حین راه اندازی کسب و کار اینترنتی، اصول دیجیتال مارکتینگ را یاد بگیرید، میتوانید ظرف 6 ماه تا یکسال یک کسب و کار پر رونق برای خودتان راه بیندازید. از همه مهمتر اینکه کسب درآمد از فروشگاه اینترنتی محدودیتی ندارد، شما میتوانید با افزایش ترافیک و بهینه سازی فرآیندها، درآمد خود را چند برابر کنید.

چطور برای سایت یا فروشگاه مشتری جذب کنم؟ تکنیک های کسب درآمد

هر کسب و کاری با وجود مشتری رونق پیدا میکند، طراحی یک وب سایت زیبا، قدرتمند و گران ولی بدون بازدیدکننده مثل یک فروشگاه فیزیکی با ویترین شیک وسط کویر است، خبر خوب این است که دنیای دیجیتال به شما کمک میکند از کانالهای متنوعی، کاربر و مشتری فراوانی را جذب کنید. در ادامه راه های جذب مشتری برای کسب و کار اینترنتی را معرفی میکنیم.

برخی از کانالهای جذب مشتری در دنیای دیجیتال:

 • جذب کاربر از موتورهای جستجو مثل گوگل با سئو کردن (به انگلیسی: SEO) وب سایت یا فروشگاه آنلاین تان
 • فعالیت در شبکه های اجتماعی و جذب کاربر از اینستاگرام
 • جذب کاربر از طریق تبلیغات در سایت های پربازدید ایران مثل ورزش 3 یا سایت های خبری مثل زومیت
 • کمپین تبلیغات از طریق شبکه های تبلیغاتی
 • تبلیغات در اپلیکیشن‌های اندروید
 • تبلیغات در صفحه اول گوگل با ابزار گوگل ادورز (به انگلیسی: Google Ads)
 • ارسال ایمیل های خودکارسازی شده (به انگلیسی: Automation) به کاربران سایت (ایمیل مارکتینگ)

سئو کردن وب سایت (نمایش سایت در نتایج جستجو گوگل)، کاربر مفت و مجانی

گوگل یکی از بهترین کانال های جذب مشتری است، تقریبا همه ی افراد قبل از خرید هر چیزی آنرا در گوگل جستجو میکنند، اگر در لحظه ی بررسی کاربر شما اطلاعات جذاب و کاربردی را در اختیارش قرار دهید احتمال خرید از شما بسیار زیاد است که به این کار سئو کردن وب سایت میگوییم.

سریع ترین روش جذب مشتری در اینترنت چیست؟ راه صدساله و میانبر یک شبه

سئو کردن وب سایت برای موتورهای جستجو بهترین و پایدارترین روش جذب مشتری است، اما به 2 دلیل باید روی روش‌های دیگر جذب مشتری هم وقت بگذارید.

دلیل اول: (سئوی وب سایت کاری زمان‌بر و پر هزینه است)

سئو کردن سایت کاری بسیار تخصصی، زمانبر و پیچیده است که باید با مشورت افراد حرفه ای و با تجربه انجام شود و در بهترین حالت ممکن حداقل 6 ماه زمان لازم است تا بتوانید بصورت طبیعی به صدر نتایج گوگل و رنک و رتبه بالا برسید. سئو جزو روشهای دیر بازده در دیجتال مارکتینگ محسوب می شود. بنابراین چنانچه بخواهید ظرف مدت کوتاهی به درآمد زایی برسید باید از روشه ای زودبازده (تبلیغات) استفاده کنید.

دلیل دوم: (سئو فقط یکی از ده‌ها کانال جذب مشتری است)

 • در دنیای دیجیتال مارکتینگ کانال‌های جذاب و پر بازده زیادی وجود دارد
 • ظرف مدت کوتاهی شما را به نتایج بسیار مطلوبی میرساند
 • با گوگل ادوردز ظرف 72 ساعت میتوانید برای کلمات کلیدی مورد نظر در صدر نتایج گوگل دیده شوید
 • کافیست به ازای هر کلیک (CPC)روی تبلیغات شما، به گوگل مبلغی را پرداخت کنید
 • شبکه های تبلیغاتی به شما کمک میکنند، وب سایت خود را در هزاران سایت تبلیغات کنید

بنابراین شما با استفاده از کانال های دیگر دیجیتال مارکتینگ مثل تبلیغات ادوردز و تبلیغات کلیکی میتوانید در زمان کوتاهی (نهایت 72 ساعت) هزاران کاربر را به سایت خود جذب کنید و از این طریق فروش خود را افزایش دهید. این کانالهای زودبازده اصطلاحا پاخور و زنگ خور کسب و کار شما را بشدت افزایش می دهند و اگر یک مسیر سفر مشتری خوب طراحی کنید بسرعت می توانید، به فروش آنلاین برسید.

خاصیت دیگر گوگل ادوردز این است که شما بعد از مدتی میتوانید بفهمید که چه کلمات کلیدی بازدهی درآمدی بهتری دارند، بنابراین میتوانید سایت خود را برای آن کلمات کلیدی که بازدهی بهتری دارد سئو کنید و تارگت های سئو را روی بهترین کلمات کلیدی ممکن تنظیم کنید، و بودجه سئو خود را بهینه خرج کنید.

کسب و کار من خیلی سنتی است، به این سادگی ها آنلاین نمیشه:

همین امروز کسب و کار های سنتی بسیار عجیبی به سمت ساخت فروشگاه آنلاین روی آورده اند حتی کسب و کارهایی که روزی استفاده از تکنولوژی در آنها بسیار بعید بود.

سوپرمارکت، میوه فروشی، قصابی، طباخی و حتی فروشندگان دام زنده به فروش اینترنتی روی آوردند.

آنها با راه اندازی وب سایت، کسب و کار خود را وارد فضای مجازی کردند. در این بین، پیروزی برای کسانی است، که زودتر از دیگران و به درستی وارد این عرصه شوند و سریعتر در این فضا رشد کنند. فروشگاه های آنلاین اگر چه یک شبه شما را از فرش به عرش نمیرساند اما با مداومت در این مسیر با بازاری چند میلیون نفری روبرو خواهید شد که میتواند بنیان گذار امپراطوری اقتصادی شما باشد.

اتصال به درگاه پرداخت و ارسال پستی، فروش بدون نیاز به شاگرد

شما به راحتی میتوانید یک درگاه پرداخت آنلاین داشته باشید. در حال حاضر برای گرفتن درگاه پرداخت بانکی باید نماد اعتماد الکترونیک یا، اینماد enamad داشته باشید، که تهیه آن زمانبر است ولی راه حل فوری این است که از درگاه های واسط مثل پی پینگ یا زرین پال استفاده کنید. برای ارسال کالا، میتوانید از سرویس های مثل فروتل استفاده کنید.

جمع بندی کلام، یک درس و نتیجه برای همه افراد فعال در اینترنت

راه اندازی یک کسب و کار خوب اینترنتی با ساخت سایت و فروشگاه شروع میشود، در این مقاله دغدغه های راه اندازی فروشگاه اینترنتی و کسب و کار درآمد زا را توضیح دادیم و به چالش های ساخت فروشگاه آنلاین هم اشاره کردیم.

چنانچه مایل هستید یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید، پیشنهاد میکنیم با سرویس سایت ساز و فروشگاه ساز سی فایو SEE5، وب سایت خود را بسازید و با استفاده از روش های دیجیتال مارکتینگ، کسب و کار خود را به درآمدزایی برسانید.

تبلیغات متنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 12 =