امروز: December 5, 2023

ارتش اسرائیل در معرض فروپاشی قرار دارد

سیاسی تاریخ انتشار: ۰۲/۰۵/۰۳ بدون نظر   15 بازدید

اندازه فونت    
ارتش اسرائیل در معرض فروپاشی قرار دارد

ارتش اسرائیل در معرض فروپاشی قرار دارد

این پژوهشگاه نوشت: آنچه که در اسرائیل جریان دارد، همزمان با آن صورت می گیرد که تهدیدات روز افزونی از چندین جبهه با آن روبه روست.

در گزارش این پژوهشگاه آمده: آنچه که پیشتر نسبت به تهدید امنیت ملی اسرائیل هشدار داده می‌شد به واقعیت تبدیل شده است.

این پژوهشگاه اضافه کرد: اگر یکی از جناح ها بر طرف دیگر پیروز شود، خسارتها بسیار زیاد خواهد شد، به همین دلیل تنها راه برون رفت توقف فوری قانون اصلاح قضایی است.

این پژوهشگاه از کابینه نتانیاهو خواست که اصلاح قانون قضایی را متوقف کند که موجی از اعتراضات را در اسرائیل به همراه داشته است، اعتراضاتی که گستره آن به مراکز نهادهای سیاسی رسیده است.

اعتراضات به لایحه تغییرات قضایی در سایه اصرار کابینه نتانیاهو برای طی کردن مراحل تصویب آن در کنست گسترش یافته و بخش‌های مختلف ارتش رژیم صهیونیستی را نیز در برگرفته و باعث نافرمانی شماری از افسران و نیروهای ذخیره رده‌های مختلف شده است.

کابینه حاکم رژیم صهیونیستی قصد دارد تا پیش از شروع تعطیلات تابستانی کنست در پایان ماه جولای، لایحه تغییرات قضایی را تصویب کند.

ارتش اسرائیل در معرض فروپاشی قرار دارد

تلاش کابینه حاکم بر رژیم صهیونیستی برای تسلط بر دستگاه قضایی این رژیم و مقاومت ائتلاف مخالفان در کنست، گسست سیاسی در این رژیم را تشدید کرده است.

روسای گروه‌های مخالف در رژیم صهیونیستی هدف لایحه تغییرات قضایی کابینه نتانیاهو را تضعیف دستگاه قضایی این رژیم و تلاش نتانیاهو برای جلوگیری از محاکمه خود به خاطر سه پرونده فساد مالی و رشوه خواری می‌دانند و معتقدند که این اقدامات کابینه، رژیم صهیونیستی را به سمت درگیری و جنگ داخلی و فروپاشی تدریجی سوق خواهد داد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه