امروز: July 23, 2024

بارش‌های پاییزی امسال تهران زودتر آغاز شد

اجتماعی تاریخ انتشار: ۰۲/۰۷/۱۶ بدون نظر   32 بازدید

اندازه فونت    
بارش‌های پاییزی امسال تهران زودتر آغاز شد

بارش‌های پاییزی امسال تهران زودتر آغاز شد

صادق ضیائیان، مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: بارش های پاییز امسال با توجه به پیش بینی هایی که پیش از این صورت گرفته بود در مقایسه با سال گذشته نرمال تر خواهد بود به طوری که در برخی از مناطق ما شاهد بارش‌های بیشتر از نرمال هم خواهیم بود.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی طبق بررسی داده های ایستگاه های هواشناسی استان تهران بارش های پاییز امسال در استان حدود ۲۰ روز زودتر از سال گذشته شروع شده است.

او می‌گوید: اولین بارش موثر پاییز امسال استان با میزان ۹ میلی متر در شبانه روز منتهی به ۱۳ مهرماه و از ایستگاه هواشناسی فرودگاه امام خمینی (ره) گزارش شده است.این در حالی است که نخستین بارش پاییز گذشته استان در روزهای نخست آبان ماه سال گذشته ثبت شده بود.

او گفت: در ۱۳ مهرماه امسال از شش ایستگاه هواشناسی استان تهران بارندگی گزارش شده که بیشترین بارش با میزان ۹ میلی متر در فیروزکوه ثبت شده است. این بارش ها سبب شد تا میانگین پهنه ای بارش استان در ۲ هفته ابتدایی پاییز در محدوده نرمال قرار گیرد.

ضیائیان بیان کرد: با این همه وضعیت بارش در برخی شهرستان های استان نظیر پایتخت کمتر از نرمال است بنابراین با وجود آنکه امسال پاییز پربارشی در برخی از مناطق به ویژه نواحی غربی و شمال غرب کشور به صورت نرمال خواهیم داشت اما همچنان با توجه به کاهش بارش ها در سال های گذشته هنوز بسیاری از مناطق با کمبود منابع آبی و پایین بودن سطح آب سدها مواجه هستند.

بارش‌های پاییزی امسال تهران زودتر آغاز شد

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه