امروز: May 27, 2024

بهبود روند تولید با تقویت ذخایر ارزی کشور

اقتصادی تاریخ انتشار: ۰۲/۰۷/۲۷ بدون نظر   24 بازدید

اندازه فونت    
بهبود روند تولید با تقویت ذخایر ارزی کشور

بهبود روند تولید با تقویت ذخایر ارزی کشور

حجت الله فرزانی کارشناس امور بانکی و اقتصادی گفت: تقویت ذخایر ارزی می‌تواند بر بحث‌های مختلفی از جمله سیاست‌های کنترلی بانک مرکزی که می‌تواند نقش موثری در بازار داشته باشد اثر بگذارد. از سوی دیگر تقویت ذخایر ارزی می‌تواند در بحث تامین ارز در بخش واردات کالا‌های اساسی و موارد مورد نیاز بر مبنای اولویت تاثیر گذار باشد.
او می‌گوید: زمانی که تامین ارز و به دنبال آن واردات تسهیل شود دسترسی‌های واحد‌های تولیدی نیز افزایش خواهد یافت و این کمک شایانی به زنجیره تولید کشور خواهد کرد برخی مواقع به سبب محدودیت‌ها شاهد صف‌های طولانی در بحث ثبت سفارش‌ها بودیم بر همین اساس قطعا زمانی که دست بانک مرکزی باز‌تر باشد و ذخایر ارزی بهبود بیشتری داشته باشد روند سرعت خواهد گرفت که این نیز مسقیم بر روند تولید اثر گذار خواهد بود.

روز گذشته بود که محمد شیریجیان، معاون اقتصادی بانک مرکزی با اشاره به رشد متوازن بخش‌های مختلف اقتصادی ایران و افزایش تاب‌آوری اقتصاد کشورمان در برابر شوک‌های اخیر جهانی گفت: وضعیت ذخایر ارزی ایران به دلیل رشد صادرات نفتی و غیرنفتی در حال افزایش است.

۲۴ مهر ما نیز صندوق بین‌المللی پول در جدیدترین گزارش خود ذخایر ارزی ایران در سال ۲۰۲۳ را ۲۱.۱ میلیارد دلار برآورد کرد که ۱.۶ میلیارد دلار بیشتر از سال گذشته است و پیش‌بینی می‌کند که این میزان در سال ۲۰۲۴ به ۲۴.۳ میلیارد دلار برسد.

بهبود روند تولید با تقویت ذخایر ارزی کشور

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه