امروز: May 27, 2024

خلف وعده تل‌آویو

سیاسی تاریخ انتشار: ۰۱/۱۲/۰۹ بدون نظر   49 بازدید

اندازه فونت    
خلف وعده تل‌آویو

خلف وعده تل‌آویو

الی کوهن وزیر امور خارجه رژیم موقت صهیونیستی شامگاه امروز سه‌شنبه گفت که روند شهرک‌سازیهای غیر قانونی این رژیم در اراضی فلسطین ادامه خواهد داشت.

این گفته کوهن بر خلاف ادعایی است که صهیونیستها در نشست اخیر العقبه اردن مطرح کردند. در بیانیه پایانی این نشست، رژیم صهیونیستی مدعی شده بود که روند شهرک‌سازی را تا شش ماه به حالت تعویق درخواهد آورد.

خلف وعده تل‌آویو

خبرگزاری سما به نقل از کوهن گزارش داد، رژیم صهیونیستی به شهرک‌سازی در کرانه باختری همچنان ادامه خواهد داد. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم هم روز گذشته گفت که هزاران خانه جدید در شهرک‌های اسرائیلی احداث خواهد شد که «در پاسخ به عملیاتهای فلسطین است».

کوهن هم اکنون در آلمان حضور دارد. «آنالنا بائربوک» وزیر خارجه آلمان در جریان دیدار با این وزیر صهیونیست، تأکید کرد که برلین مخالف شهرک‌سازی در کرانه باختری است؛ زیرا «راهکار دو دولتی [برای صلح فلسطین و رژیم صهیونیستی] بهتر است؛ هر چند این اتفاق، سریع رخ نخواهد داد».

موضعگیریهای کشورهای اروپایی و آمریکا در قبال شهرک‌سازیهای گسترده صهیونیستها در حد صدور بیانیه و ابراز انزجار است و تا کنون، اقدام عملی برای توقف این اقدامات انجام نداده‌اند.

بر اساس بیانیه پایانی نشست العقبه، رژیم صهیونیستی متعهد شد که مجوز هرگونه شهرک سازی در کرانه باختری را به مدت شش ماه متوقف کند و دو طرف فلسطینی و اسرائیل بر تلاش برای توقف خشونت روزافزون و جلوگیری از خشونت بیشتر تاکید کردند.

اما «زاحی هنگبی» رئیس شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی پس از این نشست، ، علنا تصریح کرد که هیچ تغییری در سیاست‌های دولت کنونی این رژیم طی ماه‌های آینده ایجاد نخواهد شد و قرار است به نُه شهرک صهیونیست‌نشین جدید در کرانه باختری مشروعیت‌بخشی شود.

ساعاتی پس از انتشار بیانیه پایانی نشست العقبه، «بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی گفت که وی با تعلیق فعالیت‌های مربوط به شهرک‌سازی اسرائیلی در کرانه باختری موافقت نخواهد کرد.

«ایتمار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی ضمن رد توافقاتی که در العقبه حاصل شد، گفت: آنچه در اردن رخ داد، در اردن نیز باقی می‌ماند

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه