امروز: July 13, 2024

صهیونیست‌ها در تحقق اهداف خود از حمله به غزه ناکام ماندند

سیاسی تاریخ انتشار: ۰۲/۰۹/۰۴ بدون نظر   25 بازدید

اندازه فونت    
صهیونیست‌ها در تحقق اهداف خود از حمله به غزه ناکام ماندند

صهیونیست‌ها در تحقق اهداف خود از حمله به غزه ناکام ماندند

سیدهادی سیدافقهی کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به آتش بس ایجاد شده در غزه ، گفت: معمولاً صهیونیست‌ها همیشه سطح بالای مطالب را مطرح می‌کنند تا هنگامی که به هر دستاوردی رسیدند، آن را اعلام کنند. البته آن‌ها هیچ موقع شعارهای خود را محقق نکردند.

وی افزود: نتانیاهو در آغاز تهاجم علیه مردم مظلوم غزه پیش از اینکه وارد جنگ زمینی شود، اعلام کرد، جنگ ما با حماس چهره خاورمیانه را تغییر خواهد کرد. از منظر ما قطعاً چهره خاورمیانه به نفع مقاومت فلسطین و محور مقاومت عوض خواهد شد کما اینکه در حال تغییر است.

صهیونیست‌ها سه هدف‌ غیرقابل دسترس را در جنگ با حماس پیگیری کردند

کارشناس مسائل غرب آسیا، با اشاره به اهداف صهیونیست‌ها در نبرد با رزمندگان حماس، تصریح کرد: صهیونیست‌ها سه هدف‌گذاری غیرقابل دسترس را مطرح کردند و به احتمال بالا می‌دانستند که حداقل در یک بازه زمانی کوتاه نخواهند توانست این سه هدف‌گذاری را محقق کنند.

وی ادامه داد: هدف گذاری اول مسئله آزادسازی اسرا بود. سوال اینجاست که آن‌ها به آزادی چند اسیر موفق شدند!؟ البته این بدون در نظر گرفتن آتش‌بس ۴ روزه است. هدف‌گذاری دوم، مسئله اشغال تمام غزه است که شاهد هستیم در کوچه و پس‌کوچه شهر غزه متوقف شده‌اند. هدف‌گذاری سوم، خلع سلاح مقاومت اسلامی اعم از حماس، جهاد اسلامی و گردان‌های ابوعلی مصطفی و سایرین است.

سطح تلفات صهیونیست‌ها برای آن‌ها غیر قابل پیش‌بینی و غیر قابل توقع بود

سیدافقهی گفت: آن‌ها غیر از خانه‌های مسکونی ویران شده بر سر مردم مظلوم بی‌دفاع و بی‌سلاح غزه و یک لیست بلند بالا از رسوایی‌ها و جنایت‌های جنگی و کودکان معصوم و زنان بی دفاع و سالمندان چه دستاوردی داشته‌اند.

وی افزود: از طرفی دیگر، سطح تلفات آن‌ها غیر قابل پیش‌بینی و غیر قابل توقع بود. تانک‌ها، نفربرها، زره پوش‌ها و نفرات آن‌ها حتی احتمالاً اسرای جدید که توسط مقاومت اسلامی به اسارت درآمدند از این جمله هستند. همه این موارد نشان می‌دهد که آن‌ها به هیچ کدام از اهداف خود اعم از اهداف راهبردی و اهداف میدانی و تاکتیکی نائل نشدند. به همین دلیل، شعارهای رژیم صهیونیستی برای حماس که بیش از ۲۰ سال است که به شیوه‌های مختلف و بهانه‌های مختلف در حال نبرد با صهیونیست‌هاست و کاملا با روحیات نتانیاهو و سخنان بی‌پایه و اساس آشنا هستند.

تنها هنر نتانیاهو کشتارهای بی‌رحمانه، ددمنشی‌ها و خون آشامی‌ مردم مظلوم غزه است

کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه تنها هنر نتانیاهو کشتارهای بی‌رحمانه، ددمنشی‌ها و خون آشامی‌ مردم مظلوم غزه است، تاکید کرد: این مظلومیت نتیجه عکس داد و به قول رهبر معظم انقلاب خون‌های کودکان فلسطینی وجدان جهان را به حرکت درآورد و امروز در قلب آمریکا و پایتخت‌های اروپا غیر از آمریکای لاتین، آسیا و آفریقا شاهد هستید که چه غوغایی علیه صهیونیست‌ها برپاست.

وی ادامه داد: اعتراضات مردم جهان علیه صهیونیست‌ها بعضی کاخ‌های حامیان آن‌ها را به لرزه درآورده است. در یکی از نمونه‌ها، ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس وزیر کشور خود را که هندی الاصل است را تغییر داد و به او اعتراض کرد که چرا به نفع فلسطین علیه صهیونیست‌ها توهین کرده است و ریشی سوناک به او گفته بود، اگر دموکراسی حاکم است همه حق دارند نظر خود را بیان کنند و شما باید استعفا بدهید و کاخ باکینگهام را به لرزه درآورد.

بایدن با وجود اختلاف نظر با نتانیاهو بسرعت خود را به تل‌آویو رساند

سیدافقهی، عنوان کرد: در نمونه دیگر، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه ابتدا حملات شدیدی به حماس وارد کرد و گفت که این جنبش تروریست است و اسرائیل حق دفاع از خویش دارد و حتی به تل‌آویو نیز سفر کرد. هنگامی که به فرانسه بازگشت و تظاهرات را مشاهده کرد، مجبور شد لحن خود را عوض کند که باعث گله‌مندی شدید نتانیاهو شد. مکرون جملات خود را تعدیل کرد و دیگر نگفت که حماس تروریست است بلکه گفت اسرائیل طبق قوانین جنگ عمل نمی‌کند.

وی افزود: بایدن پس از عملیات طوفان الاقصی به سرعت به تل آویو رفت. او سه سال با نتانیاهو قهر بود و حتی اجازه ورود نتانیاهو را به کاخ سفید نمی‌داد. هنگامی که او به تل‌آویو رفت، گفت اسرائیل هر نیازی داشته باشد، ما آن را تامین می‌کنیم و هر کاری که اسرائیل انجام می‌دهد را صحه می‌گذاریم چرا که در حال دفاع از خود است.

صهیونیست‌ها با التماس از آمریکا خواستند تا به داد آن‌ها برسد

کارشناس مسائل منطقه با اشاره به حمایت‌های آمریکا از رژیم صهیونیستی، گفت: بایدن بعنوان رئیس جمهور یک ابرقدرت روایت‌های دروغ رژیم صهیونیستی را تایید می‌کند. این در حالی است که پس از آن، خبرنگار سی‌ان‌ان خبر خود مبنی بر اینکه حماس سر کودکان اسرائیلی را بریده و به زن‌های آن‌ها تجاوز کرده است را تکذیب کرد. اما، بایدن همچنان بر آن روایت و اینکه زیرزمین بیمارستان الشفا مرکز فرماندهی حماس است و تونل‌ها از آنجا می‌گذرد، اصرار دارد.

سید افقهی ضمن تشریح ابعاد شکست صهیونیست‌ها، بیان کرد: صهیونیست‌ها از دو جنبه دچار شکست شدند؛ آن‌ها هم شکست معنوی و روایتی را پذیرفتند و هم شکست نظامی در قلب غزه را متحمل شدند و اکنون تانک‌های آن‌ها به گِل نشسته است. بنابراین؛ طبیعی بود که صهیونیست‌ها در کابینه امنیتی خود حضور پیدا کرده و با استمداد و توسل از آمریکایی‌ها بخواهند که به داد آن‌ها برسد.

وی افزود: آمریکایی‌ها خطاب به صهیونیست‌ها گفتند که ما به شما گفتیم که وارد غزه نشوید، اما شما گوش نکردید و وارد غزه شده‌اید؛ حالا که به غزه ورود کردید به شما گفتیم سریع‌تر از غزه خارج شوید.

مردم سرزمین‌های اشغالی به خون نتانیاهو تشنه هستند

کارشناس مسائل غرب آسیا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «چه میزان احتمال این موضوع وجود دارد که نتانیاهو پس از آتش‌بس و انحلال کابینه جنگی خود،‌ محاکمه شود»، خاطرنشان کرد: این در صورتی است که نتانیاهو را ترور نکنند چرا که به خون او تشنه هستند.

وی ادامه داد: نتانیاهو پیش از این به خاطر پرونده فساد مالی محکوم بود. او همچنین به خاطر قانون اصلاحاتی که از کنست عبور داد و مصوب کرد که حاصل آن تظاهرات ۴۵ هفته‌ای شنبه‌ها مخالفان اصلاحات قضایی او در خیابان‌های تل آویو تظاهرات می‌کردند. چه برسد به الان که هم هیچ دستاوردی نداشته، هم یک شکست مفتضحانه در عملیات شکوهمند و غرورآفرین طوفان الاقصی متحمل شده و هم به آتش‌بس تن داده است.

صهیونیست‌ها در تحقق اهداف خود از حمله به غزه ناکام ماندند

نتانیاهو بدنبال تداوم جنگ بود اما مانع او شدند

سیدافقهی، بیان کرد: این موضوع فقط بدلیل یک یا دو عامل خشم و انتقام صهیونیست‌ها و جامعه آن‌ها نیست بلکه هم نتانیاهو آسیب بسیاری دیده، هم شکوه کاذب رژیم صهیونیستی دیگر قابل جبران نیست، هم اسرای خود را آزاد نکرده، هم غزه را تصرف نکرده و هم حماس را خلع سلاح نکرده است. لذا؛ گفته می‌شود نتانیاهو چند مرتبه به دنبال ادامه جنگ بوده است ولی چون سطح تلفات تانک‌ها، نفربرها و نیروهای انسانی او بسیار بالا بود به او فشار آوردند که جنگ را متوقف کند وگرنه اوضاع بدتر از حالت فعلی خواهد شد.

وی افزود: به فرض اینکه آتش‌بس موقت چهار روزه به یک آتش‌بس دائمی تبدیل شود. او باید به زندان برود یعنی حماس پیروز شد و هنگامی که حماس پیروز شد، اول باید کابینه منحل شود سپس انتخابات زود هنگام کنست برگزار شود و پس از آن باید به زندان برود. در واقع،‌ باید گفت جنگ برای نتانیاهو یک نعمت است چرا که اگر جنگ به پایان برسد او باید به زندان رفته و محاکمه شود.

هم‌پیمانان نتانیاهو از او خشمگین هستند

کارشناس مسائل غرب آسیا، در ادامه تشریح وضعیت نتانیاهو در سرزمین‌های اشغالی، تصریح کرد:‌ اسحاق رابین با یاسر عرفات پیمان صلح امضا کرد و پس از آن رابین را ترور کردند چه برسد به نتانیاهو که جای خود دارد. هم‌پیمانان نتانیاهو نیز از او خشمگین هستند، حتی اسموتریچ وزیر اقتصاد و ایتمار بن‌گویر وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی با او قهر کردند و گفتند که با آتش بس موقتی که انجام شد، آبرویشان را برده است و حماس به پیروزی رسید.

وی در پایان، گفت: بن‌گویر رسماً اعلام کرد که حماس پیروز شد و شرط‌های این آتش بس را حماس تعیین کرد و نه اسرائیل.

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه