امروز: April 23, 2024

وزیر خارجه ارمنستان: ایران برای ما همواره دوستی منحصر به فرد بوده و خواهد بود

سیاسی تاریخ انتشار: ۰۲/۰۵/۰۲ بدون نظر   31 بازدید

اندازه فونت    
وزیر خارجه ارمنستان: ایران برای ما همواره دوستی منحصر به فرد بوده و خواهد بود

وزیر خارجه ارمنستان: ایران برای ما همواره دوستی منحصر به فرد بوده و خواهد بود

«آرارات میرزویان» وزیر خارجه ارمنستان که امروز (دوشنبه) دوم مرداد ماه به تهران سفر کرده، پس از دیدار و گفت‌وگو با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری مشترک به تشریح رایزنی‌های انجام شده پرداخت.

وی ضمن ابراز خرسندی از حضور در تهران گفت: برای جامعه ارمنی روابط تاریخی غنی با کشور دوست و برادر ایران از اهمیت برخوردار است. ایران برای ما همواره دوستی منحصر به فرد بوده و خواهد بود به خصوص در غلبه با چالش‌های موجود.

وزیر خارجه ارمنستان اظهار داشت: روابط دو کشور به فاصله تلاش‌های مشترک در جهت پیشرفت پویا گام برمی‌دارد که بیانگر افق جدیدی در همکاری‌های دو کشور است.

میرزویان درباره اقدامات برای تعامل بین مجالس دو کشور را مهم خواند و افزود: امروز بر ضرورت برقراری ثبات و امنیت در قفقاز جنوبی تأکید کردیم و همکارم را در جهت روند عادی سازی روابط آذربایجان و ارمنستان قرار دادم.

وی گفت: اعلامیه آلماتی و مفاد آن برای ما نقش محوری دارد و تضمین امنیت مرز بر پایه تمامیت ارضی برای ما مهم است. تشکیل مکانیسم بین‌المللی پایدار برای گفت‌وگوها با باکو برای ما از اهمیت برخوردار است. آذربایجان به جای گفت‌وگو با مردم قره باغ سیاست پاکسازی قومی را در دستورکار قرار داده است.

وزیر خارجه ارمنستان: ایران برای ما همواره دوستی منحصر به فرد بوده و خواهد بود

وزیر خارجه ارمنستان افزود: از 15 ژوئن اقدام به توقف ارسال مواد غذایی و بیماران به ارمنستان کرده‌ است. وضعیت بحران انسانی در قره باغ حاکم است و نقش فاحش ضوابط بین‌المللی بشردوستانه و خلاف اعلامیه سه جانبه نوامبر است.

میرزویان خاطرنشان کرد: ارمنستان تمایل شدید به رفع انسداد زیرساخت‌ها دارد و معتقد است رفع انسداد آنها بر پایه حق حاکمیت کشورها و اصول عمل متقابل و تساوی باید باشد.

وی گفت: از مواضع مشخص جمهوری اسلامی ایران در رابطه با تمامیت ارضی ارمنستان قدردانی می‌کنیم. مایلم بر عزم سیاسی و آمادگی رهبران بلندپایه ارمنستان را برای تعمیق و توسعه روابط با ایران بر پایه منافع و احترام متقابل تأکید کنم.

میرزویان از امیرعبداللهیان دعوت کرد که به ایروان سفر کند.

وزیر خارجه ارمنستان دعوت نخست وزیر ارمنستان از آیت‌الله رئیسی برای سفر به ایروان را تکرار کرد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه