امروز: July 24, 2024

تحریم‌های آمریکا به زودی دامنگیر خودش خواهد شد

سیاسی تاریخ انتشار: ۰۱/۱۲/۲۳ بدون نظر   56 بازدید

اندازه فونت    
تحریم‌های آمریکا به زودی دامنگیر خودش خواهد شد

تحریم‌های آمریکا به زودی دامنگیر خودش خواهد شد

روزنامه چینی «گلوبال تایمز» گزارش داد که تحریمها ی اعمال‌شده توسط کاخ سفید و درگیری‌هایی که به آن دامن می‌زند، فقط به رقبای آن آسیب نمی‌رساند، بلکه شمشیر دولبه‌ای است که واشنگتن را نیز هدف قرار می‌دهد.

این روزنامه در مقاله‌ای نوشت: آمریکا در سیاست‌های جهانی مداخله و سعی می‌کند بر همه مسلط شود. این میل مانند فشار همزمان ده انگشت روی ده دکمه است. در مورد قدرت و اقتدار آمریکا بسیار اغراق شده است و این کشور حتما کنترل خود را از دست خواهد داد.

نویسنده این مقاله با اشاره به اینکه واشنگتن به دلیل تسلط مالی و فناوری پیشرفته و دسترسی به بازارها، در سیاست خارجی خود به شدت به نیروی نظامی و تحریم‌ها متکی است، اضافه کرد که با این حال، امکان استفاده از این ابزار‌ها محدود است و کارآمدی آن حدی دارد، به گونه‌ای که استفاده نادرست از آن‌ها در نهایت باعث کاهش منابع این کشور می‌شود.

گلوبال تایمز تأکید کرده است: سودجویی وطمع ورزی بیش از حد، باعث نابودی ابزاری‌های مالی ناپایدار خواهد شد.

نویسنده مقاله به وضعیت بانک‌ سیلیکون ولی، بانک سنگاپور و بانک سیلورگیت اشاره کرده و می‌گوید که ورشکستگی این بانک‌ها یک تهدید دومینویی بر کل بخش مالی و فناوری آمریکاست.

تحریم‌های آمریکا به زودی دامنگیر خودش خواهد شد

نویسنده مقاله در پایان با بیان اینکه رویکرد واشنگتن دشمنانش را تضعیف می‌کند، اما به خود آن نیز آسیب می‌رساند، تأکید کرد: آمریکا همچنان از ابزار‌های مختلفی استفاده می‌کند که در مقطعی به دلیل تنش بیش از حد فرو خواهد پاشید.

در تاریخ ۱۰ مارس، قانونگذاران آمریکایی در کالیفرنیا بانک سیلیکون ولی را تعطیل کردند. این بزرگترین شکست بانکی در آمریکا از زمان بحران مالی این کشور در سال ۲۰۰۸ است. ورشکستگی با افزایش نرخ بهره کلیدی فدرال رزرو همراه است که منجر به کاهش ارزش دارایی‌ها در ترازنامه بسیاری از موسسات مالی شده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه