امروز: December 1, 2023

راهکار وزیر خارجه دانمارک برای جلوگیری از اهانت به قرآن

سیاسی تاریخ انتشار: ۰۲/۰۵/۱۳ بدون نظر   12 بازدید

اندازه فونت    
راهکار وزیر خارجه دانمارک برای جلوگیری از اهانت به قرآن

راهکار وزیر خارجه دانمارک برای جلوگیری از اهانت به قرآن

«سامح شکری» وزیر امور خارجه مصر و «لارس راسموسن» همتای دانمارکی او، امروز (جمعه)، با یکدیگر تلفنی گفت‌و‌گو کردند.

طبق گزارش روزنامه «الیوم السابع»، «احمد ابو زید» سخنگوی وزارت امور خارجه مصر اعلام کرد دو طرف در این تماس تلفنی به مسئله هتک حرمت مکرر قرآن کریم پرداخته‌اند و وزیر خارجه دانمارک از اهانت‌های صورت‌گرفته علیه قرآن کریم ابراز تأسف و نارضایتی کرده است.

لارس راسموسن در ادامه گفت که این اقدامات غیرمسئولانه بیانگر ارزش‌های جامعه دانمارک نیست و «دولت این کشور در حال حاضر در اتخاذ اقدامات و وضع قوانینی است که از تکرار چنین رویدادهای تأسف‌بار جلوگیری کند.»

راهکار وزیر خارجه دانمارک برای جلوگیری از اهانت به قرآن

اما در مقابل، وزیر امور خارجه مصر تاکید کرد که این کشور قاطعانه هر گونه اهانت به قرآن کریم را رد می‌کند و از تکرار چنین جرم‌هایی در دانمارک ناراضی است. سامح شکری در ادامه با اشاره به اینکه هتک حرمت قرآن کریم احساسات مسلمانان را جریحه‌دار می‌کند و در تضاد با ارزش حقوق بشر و همزیستی مسالمت‌آمیز است، تاکید کردکشورها باید به‌شکلی قاطعانه جلوی تکرار چنین اقداماتی را بگیرند و مسئولیت خود را ایفا کنند.

سوئد و دانمارک در هفته‌های گذشته تحت پوشش آزادی بیان مجوز هتک حرمت قرآن کریم صادر کردند که این اقدام خشم مسلمانان جهان را برانگیخت.

گروهی دانمارکی به نام «میهن‌پرستان دانمارک» با تجمع در برابر سفارت عراق و سپس سفارت مصر در کپنهاگ -پایتخت دانمارک- به قرآن کریم اهانت کردند.

به دنبال این اقدام، کشورهای اسلامی یکی پس از دیگری سفرای دانمارک را احضار کردند و مراتب شدید اعتراض خود را به آن‌ها اعلام کردند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه