امروز: December 7, 2023

نیچروان بارزانی: از دولت السودانی حمایت می‌کنیم

سیاسی تاریخ انتشار: ۰۱/۱۲/۱۱ بدون نظر   28 بازدید

اندازه فونت    

نیچروان بارزانی: از دولت السودانی حمایت می‌کنیم

نیچروان بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق امروز پنجشنبه گفت که ثبات و امنیت عراق، تأثیر مثبتی بر ثبات و امنیت این منطقه دارد.

بارزانی در همایش سالانه اربیل گفت: عراق و منطقه کردستان در سطح بین‌المللی مورد توجه هستند. لذا قدرت کردستان، خطری برای عراق ندارد. ما یکدیگر را کامل می‌کنیم.

پایگاه خبری بغداد الیوم به نقل از بارزانی گزارش داد، کردستان در چارچوب حکومت عراق و بر اساس قانون اساسی آن حرکت می‌کند. سیاست ما در کردستان، حمایت از دولت محمد السودانی نخست وزیر عراق است.

وی با بیان اینکه عراق، عمق راهبردی کردستان است، خاطر نشان کرد، عراق مرحله جدیدی را پشت سر می‌گذارد. کشورها نیزعراق را به عنوان کشوری می‌بینند که در وضعیت خیزش سیاسی و اقتصادی قرار دارد.

بارزاین با اشاره به اینکه اربیل در راستای ثبات و امنیت عراق و منطقه فعالیت می‌کند، تصریح کرد، عراق و کردستان می‌توانند در زمینه انرژی، نقش مهمی داشته باشند و هم اکنون فرصت طلایی برای آنان وجود دارد تا نقش جدی خود را ایفا کنند.

این در حالی است که نخست وزیر عراق اول بهمن ماه گذشته میزبان نیچروان بارزانی بود.در این دیدار، مهمترین موضوعات و مسائل در سطح ملی و راههای تقویت همکاری و هماهنگی بین دولت فدرال و کردستان بررسی شد.

در این دیدار همچنین طرفین، مسیر همکاری مشترک در بخش قوانین مربوط به نفت، گاز، قانون بودجه دولت فدرال و تلاشها برای تأمین امنیت مرزهای عراق را بررسی کرد.

در همین ارتباط، بافل طالبانی رئیس اتحادیه میهنی کردستان عراق در خصوص بررسی مسائل مرزی، سوم دی ماه گذشته به دیدار نخست وزیر این کشور رفت.

در این دیدار، وضعیت سیاستهای کلی، تلاشهای دولت عراق، اهمیت نقش خدماتی مؤسسات اجرایی در سطح استانهای کردستان عراق و سایر استانهای این کشور بررسی شد.

در این دیدار، چندین پرونده در سطح همکاری ملی بین دولت فدرال و منطقه کردستان از جمله ارائه خدمات به شهروندان، پیگیری تلاشهای تأمین امنیت مرزهای عراق و پیشرفت در کنترل آن بر اساس تصمیمات شورای امنیت ملی عراق بررسی شد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه