امروز: December 7, 2023

آغاز طرح یکپارچه عرضه خودرو داخلی

سیاسی تاریخ انتشار: ۰۱/۱۲/۱۹ بدون نظر   27 بازدید

اندازه فونت    

آغاز طرح یکپارچه عرضه خودرو داخلی

عبدالله توکلی لاهیجانی، گفت: از شنبه ۲۰ اسفند مرحله اول طرح بزرگ عرضه یکپارچه خودروهای داخلی بر مبنای فهرست نوبت دهی آغاز می‌شود.

وی با اشاره به رشد تولید خودرو گفت: ‌از سال ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ هر سال کمتر از یک میلیون دستگاه و حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار دستگاه تولید می‌شد که ۲۰ درصد آن هم خودروهای ناقص بود اما امسال از این بحران کاهش تولید خودرو عبور کردیم و برآورد می‌شود تا پایان سال به یک میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه برسیم که افزایش تولید ۴۰ درصدی محقق خواهد شد و عملا تثبیت جریان تولید در کشور اتفاق افتاده است.

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت افزود: با توجه به رشد مستمر تولید خودرو و با الگوبرداری از کشورهای موفق دنیا از فردا طرح بزرگ عرضه یکپارچه خودروهای داخلی شروع خواهد شد که مرحله اول پیش‌ثبت‌نام متقاضیان است که با وکالتی نمودن حساب شخصی خود به نفع سازمان حمایت که در آن مبلغ اعلام شده وجود دارد می‌توانند اقدام به ثبت‌نام کنند. از ۲۶ تا ۲۸ اسفند هم این افراد می‌توانند در سایت اعلام شده، اقدام به پیش ثبت‌نام به منظور قرارگیری در لیست نوبت دهی خودروی مدنظر خود کنند.

این مقام وزارت صمت درباره حذف قرعه‌کشی هم گفت: قرعه‌کشی به معنای واگذاری خودرو به عده‌ای و عدم واگذاری به سایرین است اما در شیوه فعلی به همه متقاضیان واجد شرایط خودرو تعلق خواهد گرفت فقط نوبت تحویل خودرو به یا اولویت آنها مشخص خواهد شد و به عبارتی همه متقاضیان در لیست انتظار قرار خواهند گرفت و نوبتشان مشخص می‌شود اما هر فرد می‌تواند با انصراف از طرح، مبلغ مسدود شده در حساب شخصی وکالتی خود را آزاد کند یا آنکه پس از اعلام نتایج در صورت تمایل به تحویل گیری خودرو در زمان اعلام شده نسبت به قطعی نمودن ثبت نام در طرح فروش خودروساز براساس قیمت روز اقدام کند.

توکلی ادامه داد: بر مبنای برنامه تولید خودروسازان و تثبیت جریان تولید، از فروردین سال آینده نوبت تحویل خودرو به همه متقاضیان، اعلام خواهد شد و از آن پس، بر اساس فراخوان خودروسازان و قیمت روز مصوب شورای رقابت، متقاضیان می‌توانند نسبت به قطعی نمودن ثبت نام اقدام کنند.

مدیرکل دفتر خودروی وزارت صمت تاکید کرد که با اجرای این طرح و واگذاری خودرو پیش‌بینی می‌شود که بازار خودرو در سال آینده به سمت رقابتی شدن پیش برود.

وی درباره امکان ثبت‌نام هم‌زمان در فروش اخیر ایران‌خودرو و طرح بزرگ فروش خودرو هم گفت: افرادی که تا زمان اعلام نتایج در سامانه فروش بزرگ خودرو، در طی مدت اعلام شده در اطلاعیه این طرح در سامانه esalecar.ir از خودروسازان کشور خودرویی خریداری کرده باشند از لیست حذف خواهند شد، در این زمینه باید دقت کرد که برای این طرح فروش لازم است وکالتی شدن حساب شخصی به نفع سازمان حمایت و مسدود شدن صدمیلیون تومان وجه اعتبار تا زمان اعلام نتایج نوبت‌دهی انجام شود. پس از آن یا متقاضی با زمان نوبت اعلامی موافق است که نسبت به قطعی کردن ثبت‌نام و پرداخت وجه خودرو براساس فراخوان طرح فروش خودروساز اقدام می‌کند و یا آنکه انصراف خود را از قرارگیری در فهرست انصراف اعلام می‌کند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه