امروز: July 24, 2024

احداث ۱۰۰ حلقه چاه جدید برای تامین آب شرب تهران

اقتصادی تاریخ انتشار: ۰۲/۰۷/۱۵ بدون نظر   30 بازدید

اندازه فونت    
احداث ۱۰۰ حلقه چاه جدید برای تامین آب شرب تهران

احداث ۱۰۰ حلقه چاه جدید برای تامین آب شرب تهران

حسام خسروی معاون بهره‌برداری آب و فاضلاب استان تهران در خصوص وضعیت منابع آبی تهران گفت: در خصوص منابع سطحی که منبع اصلی تامین آب شهر تهران است، در سامانه‌های شرقی ۵۰ میلیون مترمکعب نسبت به سال قبل که سال خشکی بود، ذخایر کمتری داریم و این یکی از نگرانی‌های ما است.

او ادامه داد: پیش بینی‌ها نشان میدهد که در پاییز وضعیت بارندگی خوبی خواهیم داشت، اما ما تنها به بارش‌ها بسنده نمی کنیم و طرح‌هایی برای کاهش نگرانی در تأمین و تولید آب در دست اقدام است.

خسروی با اشاره به این اقدامات گفت: در سه جهت بحث مدیریت تولید، مدیریت توزیع و مصرف طرح‌هایی داریم که کمبود منابع را جبران کنیم. در طول یک سال گذشته ایجاد ۱۰۰ حلقه چاه در برنامه بوده که ۸۰ حلقه از آن‌ها به بهره برداری رسیده، از طرفی ۵۰ حلقه از چاه‌های قدیمی نیز احیا شده است.

به گفته خسروی در ۶ ماه ابتدایی امسال ۳۲۸ میلیون مترمکعب آب از منابع سطحی و ۳۰۴ میلیون مترمکعب هم از منابع آب زیرزمینی برای تامین آب تهران بهره برداری شده است. نسبت بهره‌برداری از آب‌های سطحی زیرزمینی در روز‌های عادی سال شامل ۷۰ درصد آب سطحی و ۳۰ درصد آب زیرزمینی است.

معاون بهره برداری آب و فاضلاب استان تهران می‌گوید: برای جبران کمبود سامانه‌های شرقی، برنامه تولید آب در سامانه‌های غربی و انتقال به سامانه‌های شرقی از طریق رینگ آبرسانی را در برنامه داریم. علاوه بر این به دلیل اینکه پایین بودن ذخایر آب، بیشتر مربوط به نقاط مرتفع تهران است، برای رساندن آب جبرانی باید بیش از ۴۰۰ متر آب پمپاژ شود و پروژه‌ای برای این هدف تعریف شده که تا پایان مهر به بهره‌برداری می‌رسد.

احداث ۱۰۰ حلقه چاه جدید برای تامین آب شرب تهران

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه