امروز: May 27, 2024

تولید ۹۹ درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل

اجتماعی تاریخ انتشار: ۰۲/۰۸/۲۴ بدون نظر   21 بازدید

اندازه فونت    
تولید ۹۹ درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل

تولید ۹۹ درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل

حیدر محمدی رئیس سازمان غذا و دارو گفت: الان شرایط خوبی در زمینه تامین دارو داریم به طوری که ۹۹ درصد از داروهای مورد نیاز کشور در داخل تامین می شود.

به گفته وی، برخی از شرکت ها در اوج پاندمی کرونا اقلام را به بهانه تحریم و انتقال ارز به کشور تحویل نمی دادند. حمایت از تولید داخل سیاست اصلی سازمان غذا و دارو است.

وی بیان کرد: طرح ژنریک در حال حاضر اجرا نمی شود و در شرایط جنگ اقتصادی این طرح خوبی است و طرح ژنریک سبب ایجاد عدالت در سلامت می شود.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: برخی از مردم معتقدند که داروی خارجی در دسترس باشد و این افراد کیفیت بالای داروی داخل را قبول دارند. اگر مشکلی در زمینه تامین ارز یا دارو ایجاد شود، فراخوان های دارویی برای رفع نیاز بازار و التهاب ناشی از آن انجام می شود.

محمدی بیان کرد: دو ابزار ویژه در کشور داریم که دارو را به دست مردم برسانند که یکی از این ابزارها داروخانه است. با تاسیس بیش از حد داروخانه موضوع دارو رقابتی شده و سبب کاهش کیفیت خواهد شد.

وی در ادامه بیان کرد: یکی از اقدامات خوب در زمینه عدالت در سلامت و دارو و در دسترس قرار بودن دارو، اجرای طرح دارویار است.قاچاق معکوس برای شیر خشک انجام می شود و همین موضوع مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.

محمدی افزود: داروی بیماران اس ام ای یک تا دو میلیارد تومان با منابع محدود مالی برای هر بیمار هزینه دارد که برای تعداد محدودی از کودکان وارد شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به محدودیت سقف ارزی و بودجه کشور و اثر بخشی کم و هزینه اثر بخشی آن، واردات آن توجیه نخواهد داشت.

تولید ۹۹ درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه