امروز: April 23, 2024

ذخایر هسته‌ای برای فعالیت‌های صنعتی استفاده می‌شود

سیاسی تاریخ انتشار: ۰۱/۱۱/۲۶ بدون نظر   41 بازدید

اندازه فونت    
ذخایر هسته‌ای برای فعالیت‌های صنعتی استفاده می‌شود

ذخایر هسته‌ای برای فعالیت‌های صنعتی استفاده می‌شود

محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سازمان انرژی اتمی در ایام دهه فجر چند طرح را رونمایی کرد که پیام مهم آن این بود که جریان تحقیقات زنده و فعال است و به جهت گیری اثر گذار در زندگی مردم پرداخته می‌شود تا مردم از جایگاه فناوری هسته‌ای ، اهمیت و نقش آن بیشتر آگاه شوند.

وی عنوان کرد: این طرح‌ها در شرایطی که گفته می‌شود جمهوری اسلامی ایران اهداف پنهان دنبال می‌کند، کمک می‌کنند مردم بیشتر این موضوعات را درک کنند. یکی از این دستاوردها این بود که بتوانیم از فناوری‌هایی که داریم بهتر و بیشتر به مردم خدمت رسانی کنیم آن هم استفاده از فناوری الکترومغناطیس برای آفت کشی بود تا به جای آفت کش‌های سیمایی رایج استفاده شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: در عرض شش ماه گذشته این تحقیقات تبدیل به سیستم صنعتی شد که می‌تواند در تولید مواد غذایی مستقر شود و مردم باور داشته باشند که هم در موضع تولید کننده هم مصرف کننده تأثیرات اقتصادی و تأثیراتی در سلامت دارد.

ذخایر هسته‌ای برای فعالیت‌های صنعتی استفاده می‌شود

اسلامی گفت: از دیگر دستاوردها، استفاده از سولفور موجود در مواد نفتی بود که در دهه فجر رونمایی شد. در بخش سلامت نیز یک ماده منعقد کننده خون که ماده گران قیمتی است و در تحریم قرار دارد را وارد خط تولید کردیم تا در اتاق‌های عمل استفاده کنند.‌

وی در رابطه با وضعیت ذخایر هسته‌ای گفت: آن میزان از ذخایر هسته‌ای که غنی سازی می‌شود برای اهداف تعریف شده‌ای از فعالیت‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. عدد و رقم و میزان ذخایر هسته‌ای به چه درد شما می‌خورد؟

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه