امروز: July 24, 2024

سازمان سینمایی ۱۷ فیلم برای جشنواره فجر آماده کرده است

فرهنگی تاریخ انتشار: ۰۲/۰۹/۲۱ بدون نظر   31 بازدید

اندازه فونت    
سازمان سینمایی ۱۷ فیلم برای جشنواره فجر آماده کرده است

سازمان سینمایی ۱۷ فیلم برای جشنواره فجر آماده کرده است

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست صمیمانه با مدیران سازمان سینمایی و سمعی-بصری بیان کرد: امروز پر رونق‌ترین دوران سینما است و امسال به رکورد حدود ۳۰ میلیون مخاطب می‌رسیم که یک رکورد جاودانه است.

وی افزود: من با افرادی در حوزه سینما، رسانه و کتاب گفت‌وگو می‌کنم که کسی باورش نمی‌شود که من با آن‌ها نشست و برخاست داشته باشم.

اسماعیلی ادامه داد: اگر یک سینما گری در مقابل ماهم بایستد ما وظیفه پدری داریم و چتر حمایت ما همه را شامل می‌شود، از این رو بنده به سینماگرانی که با ما رابطه خوبی ندارند نیز می‌گویم شما مشاور بدون حکم من هستید و به آن‌ها تاکید کرده‌ام اگر فردی از اصحاب سینما در تنگنای مالی هم باشد، به من خبر بدهند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: هدف ما تعامل و گذشت است، ولی عده‌ای می‌گفتند این‌ها آمده‌اند رونق سینما را از بین ببرند، برخی برای فشار آوردن به ما بیانیه می‌نوشتند، آن‌ها سینما‌ها را تعطیل می‌کنند در صورتی که فیلم‌ها باید اصلاح می‌شد.

اسماعیلی ادامه داد: ما به رونق و اعتماد مردم به سینما افتخار می‌کنیم و مردم نیز به نظارت ما بر سینما اعتماد دارند که به همین دلیل به راحتی با خانواده به سینما می‌روند. کما اینکه اگر به جدول فروش فیلم‌ها نگاه کنید، بین پنج فیلم رتبه اول فروش همه آن‌ها بالای ۴۰ میلیارد بوده است.

وی گفت: در حال حاضر سازمان سینمایی ۱۷ فیلم با مشارکت دستگاه‌های دیگر برای جشنواره فجر آماده کرده است، اما وقتی بنده از کلمه پررونق برای سینما استفاده می‌کنم، برخی ناراحت می‌شوند در حالی که من از آمار سینما تیکت و گزارش ساخت سالن سینما و تعداد آثار صحبت می‌کنم.

اسماعیلی با بیان اینکه عده‌ای می‌گفتند جریان انقلابی هروقت مدیریت را در دست بگیرد بگیر و ببند راه می‌اندازد، ولی با نقص‌های زیادی که وجود دارد امروز پر رونق‌ترین دوران سینما را شاهد هستیم، افزود: امسال به حدود ۳۰ میلیون مخاطب می‌رسیم که این یک رکورد جاودانه و نشان‌دهنده آشتی مردم با سینما است.

سازمان سینمایی ۱۷ فیلم برای جشنواره فجر آماده کرده است

در این نشست اصغر فارسی، قادر آشنا، حبیب ایل بیگی، محمدرضا سوقندی، مجید زین العابدین یزدان عشیری، علیرضا اسماعیلی، روح الله سهرابی، غلامرضا نجاتی، بهمن حبشی، محمد حمیدی مقدم، هاشم میرزاخانی، مهدی آذرپندار، حسین طلابیگی، سیدصادق موسوی، رمضانعلی حیدرخلیلی، مرتضی باقرنژاد، علی جعفری، مهدی شفیعی، معاونان، مدیران کل و مدیران عامل موسسات سینمایی، گزارشی از حوزه‌های مختلف تخصصی ارائه دادند.

در این نشست سیدمحمد هاشمی جانشین وزیر و معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمحمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارتخانه، مهدی نورعلیشاهی مدیرکل حوزه ریاست و مشاور وزیر، محمد رحمت مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی راهبردی وزارتخانه، محمدمهدی سموعی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حضور داشتند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه