امروز: July 24, 2024

کدام ساختمان‌های تهران ناایمن هستند؟

اجتماعی تاریخ انتشار: ۰۲/۱۰/۲۱ بدون نظر   29 بازدید

اندازه فونت    
کدام ساختمان‌های تهران ناایمن هستند؟

کدام ساختمان‌های تهران ناایمن هستند؟

قدرت‌الله محمدی؛ مدیرعامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به ساختمان‌های ناایمنی که هنوز ایمن‌سازی نشده‌اند، اظهار کرد: 75 ساختمان مانند پاساژ ناهید، پاساژ فجر، شرکت ژال در خیابان شریعتی، ساختمان هرمزان در سعادت‌آباد، مجتمع تجاری بوستان در پونک و برخی پاساژهای بازار بزرگ تهران از جمله گرند هتل، ساختمان‌هایی هستند که بنا به دلایل مختلفی هنوز ایمن‌سازی نشده‌اند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران افزود: با پیگیری‌هایی که در یک سال و نیم گذشته انجام شده است، 129 مالکین ساختمان رو سه نوبت به سازمان آتش‌نشانی دعوت کردیم و تذکرات لازم را به آنها دادیم و خروجی این پیگیری منجر به کاهش تعداد این ساختمان‌های پرخطر از لحاظ حریق از 129 به 75 شده است. ساختمان‌هایی مانند علاءالدین، میری، توچال و قائم در تجریش ایمنی آنها انجام شد و از لیست ساختمان‌های پرخطر از لحاظ حریق خارج شدند.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در جهت ایمن‌سازی ساختمان‌های ناایمن تصریح کرد: با همکاری دستگاه قضایی برای این 75 ساختمان که در لیست ساختمان‌های پرخطر هستند پرونده قضایی تشکیل شد اما همچنان تلاش می‌کنیم تا با مذاکره و اخطار این کار انجام شود و تا پایان سال حداقل 20 ساختمان از این ساختمان‌های پرخطر در مسیر ایمن‌سازی قرار گیرد و تا پایان سال 1403 این 75 ساختمان باید تماماً ایمن‌سازی شوند.

کدام ساختمان‌های تهران ناایمن هستند؟

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران گفت: در این 75 ساختمان نا ایمن، متاسفانه بیمارستان و اماکن دولتی وجود دارند و لازم به ذکر است که 50 درصد از ساختمان‌های دولتی که در تهران وجود دارند تاییدیه سازمان آتش‌نشانی را ندارند. تا این لحظه 46 هزار ساختمان را پایش کردیم و در چهار دسته بسیار پرخطر، پرخطر، میان خطر، کم خطر گروه‌بندی کردیم.

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه