امروز: May 27, 2024

کسری بودجه عربستان با وجود قیمت بالای نفت

اقتصادی تاریخ انتشار: ۰۲/۰۷/۱۰ بدون نظر   25 بازدید

اندازه فونت    
کسری بودجه عربستان با وجود قیمت بالای نفت

کسری بودجه عربستان با وجود قیمت بالای نفت

وزارت دارایی عربستان اعلام کرد، با وجود قیمت بالای نفت، عربستان در سال مالی 2024-2023 در آستانه مواجهه با کسری بودجه است.

به نوشته رویترز، این وزارتخانه همچنین اعلام کرد، درحالی که قبلا اعلام شده بود، بودجه با مازاد 0.4 درصدی مواجه خواهد شد، اما اکنون کسری 2 درصدی پیش‌بینی شده است. همچنین رشد تولید ناخالص داخلی نیز 0.03 درصد برآورد شده است.

این وزارتخانه خاطرنشان کرد، این کسری بودجه به دلیل برنامه‌های انبساطی ریاض ادامه خواهد داشت. به نظر می‌رسد، این برنامه‌ها به اندازه کافی انبساطی هستند تا اثر افزایش قیمت نفت را خنثی کنند.

کسری بودجه عربستان با وجود قیمت بالای نفت

در عین حال، ریاض خود را برای بهره‌برداری از بازارهای بدهی بین‌المللی به منظور«تقویت موقعیت عربستان در بازارهای بین‌المللی» آماده می‌کند.

افزایش کنونی قیمت نفت به عربستان کمک خواهد کرد تا درآمد بیشتری داشته باشد و درآمدهای بودجه‌ای این کشور به 1.18 تریلیون ریال یا 310 میلیارد دلار رسیده که بیش از پیش‌بینی قبلی 1.13 تریلیون ریالی یا 300 میلیارد دلاری است.

با این حال، ارقام به روز شده درآمدها کمتر از درآمدهای سال گذشته است که برابر با 1.268 تریلیون دلار یا 340 میلیارد دلار بود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه